Lektor Jiří Pénzeš, který agile dlouhodobě používá ve své práci SW inženýra, vyprávěl o zásadách a principech řízení projektů založeném na iteracích. Vysvětlil rozdíl mezi agilem a scrumem, upřesnil, jakou roli má Scrum Master a Project Owner, proč by sprinty neměly trvat déle než 2 týdny, jak důležitá je intenzivní práce s klientem a že úspěch stojí za spoluprací lidí v týmu. Tým se stává s každým sprintem silnější.

Význam týmové spolupráce poznali účastníci na vlastní kůži v úvodní teamworkové aktivitě, při které stavěli prototyp co nejvyšší věže z na první pohled neslučitelných předmětů. Úkol se ukázal jako nesnadný, ale zábavný.

V otevřené přátelské atmosféře probíhal celý afterwork. Velmi přínosná byla závěrečná diskuze s lektorem, při které účastníci debatovali nad úkoly z praxe a v jakých případech lze uplatnit spíše vodopádový model řízení před agilním.

 

Děkujeme lektorovi i účastníkům za příjemně strávený čas a těšíme se na viděnou na dalším afterworku, který se bude konat na začátku prosince. Pro bližší informace nás sledujte na facebooku a stránkách Společnosti pro projektové řízení.

afterwork-agile