Akreditace vzdělávacích programů je proces zaměřený na posouzení náplně vzdělávacího kurzu v souladu s Národním standardem kompetencí projektového řízení. Jakýkoli vzdělávací subjekt má možnost akreditovat svůj vzdělávací program a prokázat tak, že jeho kurz připravuje účastníky na certifikaci dle IPMA. Neváhejte využít této příležitosti k potvrzení kvality vašich výukových kurzů a další možnosti propagace vaší společnosti. Zároveň tak získáte možnost propagovat svůj kurz v rámci www stránek SPŘ, používat logo SPŘ či být pravidelně informován o jakýchkoli změnách v souvislosti s procesem certifikace.

Akreditovaným organizacím je na akreditačních workshopech poskytována pravidelná zpětná vazba o úspěšnosti jejich kandidátů u certifikace, jsou jim sdělovány novinky v oblasti certifikace i akreditace a předávány konkrétní zkušenosti z oblasti certifikace, které organizace mohou využít ke zkvalitnění svých vzdělávacích programů.

Zájemci o vzdělávání v oblasti PM často zohledňují, které kurzy SPŘ doporučuje.
Z poslední statistiky SPŘ vyplývá, že akreditované vzdělávací organizace proškolily 73 % kandidátů na certifikaci. Kandidáti s akreditovaným vzděláváním mají u certifikace vyšší úspěšnost.

V případě zájmu si prosím prostudujte následující dokumenty:

Za proces akreditace je zodpovědný manažer produktu Ing. Jan Gruna. Proto se prosím se všemi dotazy týkajícími se akreditace obracejte na gruna(at)cspr.czTato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Seznam akreditovaných vzdělávacích programů naleznete zde.